The Copper Bottom Band

Kim są członkowie The Copper Bottom Band?

Jean McClain
Urodzona w 1953 roku w stanie Indiana, USA wokalistk soulowa, która sprawdza się również w innych gatunkach muzycznych. Występuje także pod pseudonimem Pepper MaShay. Odnosi sukcesy jako wokalistka studyjna jak i koncertowa. Wśród wokalistów, którzy wywarli na niej największy wpływ muzycznie wymienia Janis Joplin, Joni Mitchell oraz Boba Dylana. Jean opuściła Indianę w wieku 20 kilku lat aby szukać szczęścia w biznesie muzycznym. Była między innymi wokalistką w chórkach w filmie Tiny Turner "What's Love Got To Do With It." W sumie spędziła 2 lat pracując z Tiną i mówi o niej „Ona jest rock'n'rollem”. W 1995 roku wydała singiel „Something To Feel” który został wydany przez Island Records. Miała materiał na całą płytę jednak w latach 90tych będąc po 30stce wytwórnie płytowe uznały, że jest „za stara” aby wydać płytę i nie podpisały kontraktu. Jednak ona się nie poddała. W latach 90tych i 00ych Jean skierowała swoja karierę w stronę muzyki dance i klubowej. Jej piosenki dobrze radziły sobie na listach Hot Dance Club Play, Hot Dance Airplay. Jej utwór „Lost Yo Mind” znalażł się na szczycie tej listy pod koniec 2006r. Kolejne single ukazały się w 2008r. I również radziły sobie dobrze w zestawieniu. Jej ostatni solowy projekt to Sista Jean & CB (gitarzysta Carlyle Barriteau ) z którym wydała akustyczną płytę z muzyką blusową.

Gabby Moreno 
Maria Gabriela Moreno Bonilla urodzona w1981 w Guatemala City w Gwatemalii znana jako Gaby Moreno to latynoska piosenkarka, autorka piosenek i gitarzystka. Gatunki muzyczne w których porusza się Gaby to blues, jazz, soul oraz R&B. Śpiewa zarówno po angielsku jak i po hiszpańsku. Szerszej publiczności w Ameryce Południowej pokazała się po nagraniu piosenki z Ricardo Arjona (2011). Gaby wydała do tej pory 4 albumy Still the Unknown (2009), A Good Old Christmastime EP (2010), Illustrated Songs (2011), Postales (2012). W 2013 r zdobyła Latin Grammy Award w kategori najlepszy nowy artysta.

Herman Matthews 
Urodzony 1960r. w Houston w Texasie to amerykański perkusista i kompozytor. Herman pracuje jako muzyk sesyjny oraz koncertowy. Najczęściej współpracuje z Tower of Power, Kenny Logginsem a przez 7 lat jeździł w trasy koncertowe z Tomem Jonesem. Herman zaczął grać na perkusji gdy miał 7 lat i współpracuje z największymi wykonawcami muzyki pop, rockowej, jazzowej, soulowej, R&B, funkowej od blisko 30 lat. Herman współpracował z takimi artystami jak  Stevie Wonder, Celine Dion, Elton John, Sheryl Crow, Herbie Hancock, Carole King, John Mayall, Spencer Davis, Edgar Winter, Luther Vandross, Rebekah, Bob James, Bobby Kimball, KINA, George Duke, Kirk Whalum, Eric Burdon & The Animals, David Foster, Michael McDonald, Michael Bolton, Patti Austin, Teresa James, Robin Thicke, Angela Winbush, The Isley Brothers, Bonnie Raitt, Taj Mahal oraz Richard Marx. W 2007 r. Herman wydał swój pierwszy solowy album zatytułowany Home At Last.

Mark Goldenberg
Pochodzący z Chicago Mark Goldenberg rozpoczynał swoją karierę w zespołach z okolic Chicago. Również w tym mieście ukończył  Music Conservatory at the Chicago College of Performing Arts. Jeden z takich zespołów podpisał kontrakt na wydanie płyty i Mark udał się do Kalifornii.Zespół wydał płytę po czym się rozpadł a Mark rozpoczął pracę z innymi artystami jako gitarzysta. Muzycy z jakimi występował to  Al Stewart, Wendy Waldman, The Cretones, Linda Ronstadt, Peter Frampton, The Pointer Sisters, Chris Isaak, Ziggy Marley, Jackson Browne, Bonnie Raitt, Eels, Natalie Imbruglia, Waylon Jennings, Willie Nelson i wielu innych. Mark jest utalentowanym kompozytorem. Jego utwory znalazły się w repertuarze znanych artystów takich jak  Pointer Sisters, Eels, Natalie Imbruglia, Olivia Newton-John, Chris Botti, Linda Ronstad oraz Chicago.

David Piltch
Urodzony w 1960 roku w Toronto. Jest najmłodszym z trojga rodzeństwa. David gra na basie, gitarze, perkusji a także komponuje. Jego ojciec był jednym z ważniejszych muzyków sesyjnych i koncertowych od lat 40 do wczesnych lat 80tych na scenie muzycznej Toronto. Jego brat i siostra również zostali muzykami. David był członkiem zespołu w klubie jazzowym „Bourbon Street” pracując z takimi muzykami jak Chet Baker, Art Pepper, Zoot Sims, Mose Allison, George Coleman, Don Thompson, Ted Moses i wieloma innymi. Miał również okazję nagrać płytę oraz pojechać w trasę z  ‘Blood. Sweat and Tears’ a także spędzić pół roku w Japonii w trasie z Chuckiem Mangione. Dave koncentruje się głównie na sesjach nagraniowych i podczas swojej wieloletniej kariery grał z takimi muzykami jak kd lang, Luciana Souza, Robben Ford, Salif Keita, Bill Frisell, Bonnie Raitt, Liz Wright, Mary Margaret O’Hara, Sam Phillips, India Arie, Alan Toussaint, Richard Thompson, Hugh Laurie, Rambling Jack Elliott, Mose Allison, Elton John, Soloman Burke, John Legend, Madeleine Peyroux, Art Pepper, Aaron Neville, Holly Cole, BS&T, T Bone Burnett, Ana Moura, Rodney Crowell, Loudon Wainwright, Bruce Cockburn, Hal Wilner and Joe Henry. David mieszka i pracuje w Californii.
www.davidpiltch.com

Kevin Breit
Gitarzysta pochodzący z McKerrow, Ontario w Kanadzie to samouk, który dorastał słuchając i kochając muzykę takich wykonawców jak the Beatles, Bill Monroe, Stevie Wonder, Little Feat, Johnny Winter, Todd Rundgren, Aretha Franklin, Rare Earth, Miles Davis, Rashaan Roland Kirk, Hank Williams i wielu innych. Kevin Breit jest jednym z najbardziej poszukiwanych muzyków sesyjnych na świecie. W wieku 17 lat Kevin przeprowadził się do Toronto aby realizować swoje marzenie o zostaniu muzykiem. Po pewnym okresie własnych poszukiwań muzycznych Kevin zaczął pracować jako muzyk studyjny i koncertowy. Nagrywał z takimi wykonawcami jak Cassandra Wilson (płyta 'New Moon Daughter' która zdobyła Grammy oraz 'Traveling Miles'); k.d lang ('Drag'); Holly Cole ('Temptation', 'It Happened one Night' oraz 'Dark Dear Heart'); Janis Ian ('Hunger'); Dal Bello ('She and Whore') a także  Norah Jones, Michael Kaeshammer, Celine Dion, Harry Manx,  Roseanne Cash, Serena Ryder, the Rankins, Hugh Laurie, Patti Scialfa, Marc Jordan, Quartette, Natalie McMaster, Barra MacNeills, Molly Johnson, Miller Stain Limit, Shelby Starner, Jeb Loy Nichols, Sass Jordan, Wendy Lands, Carlos del Junco. W sumie płyty na których zagrał Kevin zdobyły Kevin 13 Grammy Awards. Jego zespół The Sisters Euclid występuje w klubie Orbit Room w Toronto od ponad 13 lat. Kevin występuje również solo a także z innym zespołem Folkalarm. W 2012 roku został nagrodzony 2012 Juno Award za najlepszy album instrumentalny wraz z trio The Stretch Orchestra (dawni the Tallboys). W 2006r jego zespół The Sisters Euclid wydał instrumentalny album z piosenkami Neila Young'a w aranżacjach jazz fusion  zatytyłowany 'Run Neil Run'. Solowe płyty Kevina to Maybelle and Empty (2010), Field Recording (2013)
www.kevinbreit.com

Video Hugh via youtube

Loading...

Translate this page